Naujienos

Sausio 13-ąją poetų žodžiuose skambėjo laisvė

Pagarbos laisvę iškovojusiems vakarą išsakyti prisiminimai ir jausmai, įamžinti poetų eilėse, muzika, užrašyta Lietuvos ir pasaulio kūrėjų... Kiek kitaip nei įprasta sausio 13-oji, Laivės gynėjų diena, paminėta Naujojoje Akmenėje. Pirmą kartą kamerinėje aplinkoje, mažojoje Naujosios Akmenės kultūros rūmų salėje, surengtas poezijos ir muzikos vakaras „Mano žodžiuose skamba laisvė“.  Susirinkusi publika girdėjo poetų Andriaus Almanio, Kęstučio Krenciaus skaitomas eiles. Kitų rašytojų kūrybą skaitė Ramučių gimnazijos moksleiviai Živilė Venckutė ir Eimantas Maceikis, nuostabioji Daiva Kvaukienė.

Muzikinę programą dovanojo Žydrūnė Kazlauskaitė (sopranas) ir Jolita Švenienė (fortepijonas), kanklininkas Modestas Ulberkis (mokytoja Loreta Rimkuvienė), birbynininkas Vidmantas Virbickas. Renginio pradžios toną davė ir tautišką giesmę giedojo Ignas Mačiūnas (mokytoja Žydrūnė Kazlauskaitė). Renginį vedė Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro etninės kultūros specialistė Gražina Montvidaitė, sveikinimo žodį tarė Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Į renginį gausiai susirinkusi publika parodė didelę  šio renginio prasmę. Džiugu buvo matyti, kad kamerinio žanro renginiai iš naujo atranda savo klausytoją, išsiilgusį ramybės, grožio ir klasikinių vertybių. Pasibaigus renginiui, Savivaldybės meras tradiciškai prie laisvės gynėjų paminklo padėjo pagarbos ir atminimo puokštę. Drauge su juo paminklą aplankė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Rekašienė bei nemaža dalis renginio svečių.

Nuoširdžiai dėkojame renginio dalyviams ir svečiams, padėjusiems sukurti šilumos ir meilės savo kraštui kupiną vakarą.  Už tvirtą partnerystę ir bendradarbiavimą ačiū tariame Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčios klebonui, dekanui Olijandui Jurevičiui, už įamžintas renginio akimirkas – Jonui Vapsvai. 

  Prenumeruoti naujienas
X